PROGRAM PŘEDNÁŠEK

 

Pokyny pro postery a sekci "Mládí vpřed"

 

Seznam posterů a přednášek v sekci "Mládí vpřed"

 

Milí příznivci hmotnostní spektrometrie,

rádi bychom Vás pozvali na již 21. ročník Školy hmotnostní spektrometrie, který se bude konat ve dnech 13. – 18. září 2020 v Hotelu Srní, který se nachází ve stejnojmenné horské obci v srdci Národního parku Šumava.

Letošní ročník otevírá nové desetiletí školy MS a v odborném programu nebudou chybět přednáškové sekce, plakátová sdělení a v neděli 13. 9. odpoledne a pondělí 14. 9. dopoledne také krátké kurzy. Můžete se těšit na přednášky o řešení technických problémů, údržbě a ladění hmotnostních spektrometrů, validaci hmotnostně spektrometrických dat, statistickém vyhodnocení výsledků, ale samostatné sekce budou věnovány i interpretaci hmotnostních spekter malých molekul nebo proteomice. Důležitou částí odborného programu bude spojení hmotnostní spektrometrie se separačními technikami včetně nových trendů jak z pohledu chromatografie (např. vícerozměrná kapalinová chromatografie, ultravysokoúčinná superkritická fluidní chromatografie ve spojení s MS), tak i z pohledu hmotnostní spektrometrie (např. novinky ve vysokorozlišující MS a iontové mobilitě). Zařazeny budou také přednášky zaměřené na aplikace pro vybrané oblasti a to vše bude prezentováno odborníky z České republiky i ze zahraničí. Novinkou letošní školy bude zahrnutí přednáškové sekce Mládí vpřed, kde budou mít vědci z řad studentů a mladých postdoků možnost prezentovat své výsledky formou krátkých přednášek. Samozřejmě nebudou chybět tradiční středeční výlety a pestré společenské večery, a to nově i v neděli, kdy se společenský večer bude nést v duchu motta „Hmotníkáři sobě aneb vědci se baví“. Čas jistě naleznete i na sportovní či další relaxaci, ať už v okolní přírodě nebo v zázemí hotelu s krytým 25 m bazénem, saunou, bowlingem a víceúčelovou sportovní halou.

Věříme, že tento ročník Školy MS nabídne něco zajímavého pro všechny zájemce od nováčků v hmotnostní spektrometrii až pro pokročilé uživatele a bude vhodnou příležitostí pro získání nových odborných znalostí, přátelství a zážitků.

Těšíme se na viděnou.

Za organizační tým,

Michal Holčapek

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Generální partneři

                                                           

 

Hlavní partneři

                            

 

Partneři

                               

                          

 

Mediální partneři