VÝLETY

Ve středu 16. září proběhne sportovně - odpočinkové odpoledne. Můžete si vybrat některý z námi nabízených výletů nebo strávit čas sportem či relaxací.

Tip: Na výlety se může hodit dalekohled, zejména na pozorování zvěře.

 

A/ Prohlídka hradu Kašperk

Prohlídka hradu Kašperk a návštěva muzea Šumavy v Kašperských horách (nebo informačního centra NP Šumava v Kašperských horách). Doprava autobusem, pak pěšky na hrad tam i zpět ca. 3 km.

 

B/ Pěší výlet za vlky

Pěší výlet z hotelu do Návštěvnického centra Srní s pozorováním vlků, pak okruh podél kamenitého koryta řeky Vydry až ke kempu Antýgl (možnost občerstvení), Informační středisko Rokyta s venkovní geologickou expozicí hornin vyskytujících se na Šumavě, a po naučné stezce zpět do Srní (celé ca. 12 km, lze zkrátit až na 4 km, což je cesta k vlčímu výběhu a zpět).

 

C/ Výlet na Kvildu a Jezerní slať

Výlet autobusem na Kvildu, kde bude krátka prohlídka Jezerní slati, pak pozorování zvěře v návštěvnickém centru Kvilda s jelením a rysím výběhem. Cestou zpět v případě dostatku času zastávka na Kvildě s možností návštěvy místní vyhlášené pekárny a minipivovaru.

 

D/ Individuální program

Individuální program (možnosti sportovního vyžití podle webových stránek hotelu) nebo podle doporučení pro neorganizované individuální výlety (ve středu odpoledne nebo u časově náročnějších túr před nebo po Škole MS).

D1/ Turistický pěší výstup či cyklistický výšlap na Poledník (1315 metrů) s výstupem na rozhlednu (výška 37 metrů, 227 schodů) s výhledem na všechny šumavské vrcholy a za dobrého počasí i Alpy, uvnitř rozhledny expozice o přírodě a ochraně hranic z dob komunismu, na vrcholu je také bufet (celková délka túry ca. 19 km s převýšením asi 500 metrů, náročné). Cestou zpět lze přidat návštěvu Prášilského jezera (celková délka túry ca. 24 km) nebo Prášil s vyhlášenou cukrárnou, botanickou minizahradou a oborou bizonů (celková délka túry ca. 30 km, cyklovýlet jen pro zdatné).

D2/ Pěší výlet od hotelu přes malebné Staré Srní k Hauswaldské kapli a zpět (ca. 6 km, převýšení do 100 metrů, nenáročné), cestou zpět možnost návštěvy minipivovaru U Zlatého srnce (ca. 8 km).

D3/ Pěší výlet od hotelu po naučné stezce Vchynicko-Tetovský kanál (Srnský okruh), cestou zpět možnost návštěvy minipivovaru U Zlatého srnce (celková délka túry ca. 8 km, převýšení do 100 metrů, nenáročné).

D4/ Individuální výlet autem či busem do Borové Lady (24 km, 30 min autem), kde je unikátní venkovní expozice NP Šumava ukazující většinu šumavských sov, což je označováno jako největší soví voliéra v ČR. Asi půl kilometru před Borovou Ladou je Chalupská slať, což je jedna z nejkrásnějších slatí na Šumavě (pěšky ca. 1 km od parkoviště).

Hrad Kašperk Cesta Jezerní slatí Vlci v Srní Prášilské jezero